Říjen 2012

Stáje v Melandru-1.díl-Nevydařená vyjížďka

30. října 2012 v 15:25 | Coliffe |  Stáje v Melandru
Tento díl bude takový.. No já nevím.. Takový nějaký.. Vlastně je to takové dobrodružné na první díl...

Úvod příběhu Stáje v Melandru

29. října 2012 v 19:20 | Coliffe |  Stáje v Melandru
Stáje v Melandru. Jsou to krásné stáje daleko od velkých měst. Do okolí Melandru patří městečko Melander, vesnice s další stájí jménem Borovicový Vrch kde je 7 koní a také je tam velký rybník kde se chodí plavit koně, bydlí tam i veterinář pan McNasell, městečko v horách s malou stájí s 2 koňmi které se jmenuje Kalander, tam je několik jezdeckých tras v horách pro závody. Dále tam najdeme řeky, lesy, hory, stesky, rybníky, mosty, sochy, dokonce i nedaleko městečka Borovicový Vrch které je 20km daleko od Melanderu je vodopád. Dostanete se tam když pojedete podél řeky která začíná v Ardeně, a to je další městečko. Tam je velká skokavá jízdárna, pořádají se tam také závody v drezuře a v parkuru a také je tam krásná steska která vede až k Melanderu, není to až tak daleko, jsou od sebe 6km daleko, za to do Kalanderu je to od Melanderu 13km. V Melanderu bydlí majitel stájí pan Anderson (Endrsn) který má 2 dcery. Jeho dcery jsou hlavními hrdinkami příběhu, jedna z nich, ta mladší se jmenuje Veronika které je 10 let a Klára které je 12 let. Veronika má dlouhé zrzavé vlasy až jí přecházejí do hnědé. Klára má středně dlouhé černé vlasy které jsou obzvlášť lesklé. Veronika začínala jezdit v 8 letech, Klára v 10, protože zrovna v tu dobu její táta koupil stáje, chtěl totiž zapomenout na jeho starý život protože mu moc připomínal jeho ženu která zemřela při autonehodě. Dívky se rozhodly také pru tuto možnost, koně měly rádi od dětství ale nikdy se nemohli projet. Veronika jezdí na klisně Belle plemene český teplokrevník ve zbarvení srsti izabela ve věku 5 let. Klára jezdí na valachovi Démonovi plemene fríský kůň se zbarvením vraník ve věku 5 let. Dívky občas jezdí i na jiných koních jako je Ben, Flower, Jack, Bublina, Lika, Lilly a Almond. Před měsícem se tam narodilo hříbě Jenny které dostala do péče Klára a ještě o měsíc před ním se narodilo hříbě jménem Max, toho dostala do péče Veronika. V Meandru je pes Veroniky a Kláry, německý ovčák Rex kterému je 5 měsíců.

To je asi vše o úvodu, čtěte díly a prožijte dobrodrušství!

Jedno slovo

29. října 2012 v 16:39 | Coliffe |  Téma týdne
Jedno slovo toho může dokázat více než několik vět. Jedno slovo je hodně důležité, důležité je spíše jak ho používáte. Pokud někoho opravdu urazíte jedním slovem (jako je slovo sprosté) totálně to všechno změní. Ale také to jedním slovem můžete napravit, a to slovem kterým vyjadřujete lítost, to jak jste se špatně zachovali. Jedním slovem se dá dokázat více než když to budete v několika větách probírat. Například je lepší holé omlouvám se než no, ale.. ty jsi na mě byl taky strašný, já už jsem to nevydržela.. To než se omluvíte ten druhý usne (to asi přeháním :D). Ale vážně. Jedno slovo toho dokáže víc než si myslíte. Může vás zranit, můžete ho přijmout, můžete si tím změnit celý život (když vám manželka řekne: Jsem těhotná). Vlastně to jsem těhotná není jedno slovo, ale to je fuk.

Slovo které používáme nejčastěji je asi slovo ale. Protože to pořád dokola rozebíráte a pořád ale,ale ty.. On to udělal.. A jsme u dalšího častého slova, teda spíše slov, a to jsou slova ukazovací (já, ty, ona..) Ale prosím, to já vyškrtněte :D!

To je asi vše, toť můj názor..
Vaše Coliffe

Začínám s výzvami+A-Auto

28. října 2012 v 15:00 | Coliffe |  Výzvy
Nejspíše začínám plnit výzvy. Rozhodla jsem se začít s výzvou od A-Z, tentokrát s věcmi jako Koff. To je výzva kterou bych chtěla splnit do konce roku 2012. Už vím jakou udělám výzvu od roku 2013. Bude to zase A-Z ale tentokrát to budou zvířata. Pokud vás napadá nějaká výzva, prosím napište ji do komentářů. Mě už asi žádná jiná výzva nenapadá.

Sněží, a v říjnu?

28. října 2012 v 12:59 | Coliffe |  Téma týdne
Včera začal poprvé padat sníh. Je to trošku unáhlené, v říjnu.. Sníh u mě před panelákem se už rozpouští. Ale včera byla zima, a sněhu hodně. Jela jsem včera s mamkou, Martinem (můj bratr) a Corou (moje fena) za babičkou starým autem. Martin se pak ještě stavoval v obchodě 3km od našeho bytu. Vystoupili jsme z auta, teda až na mamku, ta hlídala Coru. Já jsem koupila Rozárce zrní a Martin si koupil víno. Nastoupili jsme do auta a.. nenastartovali jsme. Tlačili jsme auto 200m, ale pak nám cestu překřižil kopec. Já a mamka jsme se na to vykašlali a šli jsme tu trasu pěšky, a v tý zimě. Ještě teď mám červené ruce. S Corou jsme byli u veterináře, možná za týden jí vracíme. Bylo to hodně doprodružné. Lidi na nás z oken koukali jestli jsme se nepomátli. Konečně jsme dorazili domů a u čaje nás táta seřval. Martin byl pořád v autě a táta pro něj musel jet. Vlastně, kolik je u vás momentálně sněhu? U nás už moc ne..

Oblíbené blogy

27. října 2012 v 18:16 | Coliffe
Fíha, blog je funkční jen pár minut a už oblíbené blogy..
Tak to by jste to nazvali asi vy. Ale já to chci mít co nejdříve za sebou. Tak pod Celým Článkem by měli být ty blogy.. Myslím tím že by taky nemuseli. Ne, jen si z vás utahuji. Tak klikněte na CČ a uvidíte sami!

Úvod

27. října 2012 v 18:04 | Coliffe
Úvodní slovo blogu máte v menu, ale článek také nesmí chybět.
Tento blog byl založen kvůli jedné osobě která mi ničila stále můj starý blog, proto na něj již nechodím. Blog byl založen 27.10.2012 a doufám že bude lepší než můj starý. Tento blog bude sloužit jako můj předešlí blog k příběhům, grafice, téma týdne, deníčku, kecárně. Moje přezdívka vznikla jen tak, nejdřív mě napadlo Cochol, pak Chocol ale nakonec z toho vzniklo Coliffe. Dříve na mém blogu jsem se jmenovala úplně jinak, ale teď mám taky jinou. Adresu blogu znáte určitě, je to vlastně moje přezdívka (coliffe.blog.cz). Myslím že je to dost krátké aby jste to nepsali bůh ví jak dlouho. Moje přezdívka se nečte Colíf, ani Kolif, a podobně. Čte se prakticky, a to Kolife. Ze začátku jsem se měla přezdívat Colife, ale aby to bylo originálnější je to Coliffe. Blog se bude snažit být alespoň trochu dobrý, aby se vám alespoň trochu líbil. Konec proslovu, vaše
Coliffe (ne Kolíf, ale Kolife :D)